Volkswagen Passat CC 2.0TDI CBBB aktualizacja wsteczna ECU – downgrade

Po aferze spalinowej silniki diesla grupy Volkswagen Audi Seat Skoda 1.6TDI, 2.0TDI oraz 3.0TDI są stale i na siłę optymalizowane oprogramowaniem w celu zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. Po ostatnich aktualizacjach serwisowych mają z tego powodu problemy. Problemy dotyczą między innymi częstszego wypalania się filtra cząstek stałych (DPF), szybszego zapychania się filtra, uszkadzania się zaworów recyrkulacji spalin (EGR), spadków mocy, momentu obrotowego i jeszcze wielu innych problemów związanych też z naturalnym zużyciem podzespołów, które po aktualizacji nagle przestają idealnie funkcjonować.

W przykładowym Volkswagenie CC z 2010 roku nie było robionej żadnej aktualizacji aż do czasu kiedy trafił na serwis i sterownik silnika został zaktualizowany najnowszym oprogramowaniem. Po aktualizacji pojawiły się drgania w niskim zakresie obrotów oraz częstsze wypalanie się filtra cząstek stałych (DPF).

Zapadła decyzja o aktualizacji wstecznej. Po aktualizacji wstecznej o jeden poziom problem występował nadal, drugi i trzeci poziom wstecz również powodował problemy ale w mniejszym stopniu. Dopiero cofnięcie o cztery poziomy aktualizacji wyeliminowało problem.


Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.