EGR / LAMBDA / NOX / KLAPY

Programowe zamknięcie/wyłączenie zaworu EGR

Stosowane w przypadku kiedy zawór jest nieszczelny, zacina się oraz przy modyfikacjach zwiększających moc. Po zamknięciu/wyłączeniu programowym EGR można zaślepić lub usunąć fizycznie.


Programowe wyłączenie sondy lambda, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania emulatorów. Po modyfikacji programu sonda może zostać usunięta z samochodu.


Programowe wyłączenie błędów DTC

Potrzeba taka istnieje jeżeli w samochodzie przeprowadzone są modyfikacje, które pozostawiają ślad w sterowniku silnika w postaci błędu, co za tym idzie sygnalizacji tego błędu na desce rozdzielczej lub w gorszym przypadku trybu awaryjnego. Błędy DTC wyłączane są również w skrajnych przypadkach, jeżeli w samochodzie jest wszystko sprawne technicznie a tester wykrywa błąd, którego nie można usunąć.


Poprawa dawki rozruchowej

Sterownik silnika posiada specjalną mapę, czyli część zawartości pamięci sterownika silnika, która jest odpowiedzialna za dawkowanie paliwa w zależności od temperatury silnika podczas rozruchu. Mapa ta ma zapisane w sobie wartości do rozruchu silnika w zależności od temperatury płynu chłodzącego. Im większa temperatura silnika tym mniejsza jest dawka rozruchowa. Jeżeli samochód jest nowy w fazie początkowej problem rozruchu nie występuje. Z czasem wraz ze zużyciem silnika i jego podzespołów parametry ulegają zmianie i odbiegają od fabrycznych norm. Wtedy pojawia się problem rozruchu na ciepłym, który należy skorygować modyfikując część programu odpowiedzalną za rozruch. Po korekcie problem rozruchu wyeliminowany jest już na zawsze. W samochodach starszych przed rokiem 2000 niezbędny jest demontaż sterownika silnika i użycie programatora, po 2000 roku modyfikacja odbywa się przez złącze diagnostyczne.


Modyfikacja limitera obrotów

Stosowana w przypadku modyfikacji mechanicznych silnika. Często moc po modyfikacjach rozciąga się na szerszy zakres obrotów lub przenosi automatycznie na wyższe partie obrotów silnika. Aby zapobiec szybszemu zużywaniu się podzespołów lub całkowitemu uszkodzeniu silnika poprzez zbyt wysokie obroty stosuje się odcięcie zapłonu. Odcięcie można przenieść wyżej oraz zmienić jego charakterystykę aby w pełni wykorzystać potencjał silnika bez obaw o zbyt wysokie obroty. Idealne ustawienie odcięcia jest na podstawie wyników z hamowni po modyfikacji silnika.


Procedura startowa launch control

Ustawia się w celu idealnego ustawienia obrotów podczas konieczności szybkiego ruszenia z miejsca. W zależności od napędu, opon, skrzyni biegów oraz zakresu momentu obrotowego tzw. launch control pomaga w zmniejszeniu utraty przyczepności podczas ruszania.


Programowe wyłączenie/usunięcie klap kolektorów ssących

Po wyłączeniu/usunięciu klap ze sterownika klapy mogą zostać odłączone, w przypadku uszkodzeń mechanicznych całkowicie zdemontowane.


 

 

Komentarze są wyłączone.