Audi S8 D3 5.2 V10 regeneracja kolektora, modyfikacja 393KM 475NM

Jednostki FSI grupy VAG wolnossące o pojemności 4.2, 5.2 oraz 6.0 w większości przypadków nie trzymają mocy. Nie ma reguł dotyczących spadków, a sięgają one do nawet 30% mocy i momentu obrotowego. Spowodowane wieloma czynnikami jak nagar, świece, błędna praca klap, zbyt niskie ciśnienie na cylindrach itd.. ale też w pełni sprawne jednostki mogą mieć przypadłość braku fabrycznie deklarowanej mocy.
Na tyle na ile można jest możliwość przywrócenia fabrycznej mocy lub zbliżenia się do serii. W jednostce wolnossącej o większych pojemnościach mimo z pozoru małego przyrostu mocy i momentu odczuwa się zmianę nawet 5% pod warunkiem, że jest to zmiana w całym zakresie obrotów.

W aucie wcześniej zostały nieprawidłowo zregenerowane klapy kolektora ssącego, kanały niewyczyszczone, nie można tego nawet nazwać regeneracją, poklejone kilka elementów, mocowanie na wygiętą blaszkę, więcej nie trzeba dodawać.

W skrócie
– rozebranie i regeneracja klap kolektora ssącego od podstaw
– czyszczenie kanałów
– chip tuning – modyfikacja programu sterującego silnikiem

Mimo niskiego przyrostu wartości mocy i momentu obrotowego jak w każdym 4.2 5.2 i 6.0FSI to zakres przyrostu powoduje, że w praktyce jest on odczuwalny w całym zakresie obrotów. Dodatkowo po zregenerowaniu klap i po modyfikacji programu można zauważyć zmianę w charakterystyce dźwięku dobiegającego z układu wydechowego.Tagi , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.